Hakkımızda

     GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE YANKI DERGİSİ

     1970 yılında "Elinizde tuttuğunuz bu dergi, kuvvetle hissedilen bir ihtiyaca cevap vermek üzere hazırlandı." önsözüyle YANKI Dergisi yayın hayatına başlıyor. Türk basın sektöründe 44. hizmet yılına girmenin haklı gururunu yaşayan YANKI, halen Başkent’in ulusal yayın yapan tek siyasi-aktüel prestij dergisi konumundadır.
 
     Mutfağında yetişen çok değerli gazeteciler, YANKInın hizmet anlayışının ve seviyesinin önemli bir göstergesidir. Yankı, çatısı altında görev yapmış ve katkı vermiş olan; Taha Akyol, Prof.Dr.Hüseyin Pazarcı, Mehmet Ali Kışlalı, merhum Prof.Dr.Ahmet Taner Kışlalı, Ertuğrul Özkök,  Hıncal Uluç,  Mehmet Y. Yılmaz,  Can Dündar, Fikret - Hikmet Bila, Zülfikar Doğan, Nihat Subaşı, İlhan Çevik, Erol Dallı, Prof.Dr.Türker Alkan, Altemur Kılıç, Ergun Hiçyılmaz, Mehmet Tezkan, Burhan Ayeri, Fatih Böhürler, Emre Kongar, Avni Özgürel, Kurthan Fişek, Ömer Tarkan, Vecdi Seviğ, Serhat Hürkan, İlhan Evliyaoğlu, Vedat Uras, Beşir Hamitoğulları, Yaşar Güngör, Şefik Kahramankaptan gibi bir çok ismi bünyesinde yetiştirmiş, Türk Basınına kazandırmış köklü bir dergidir.

      Dergimiz; Devlet A protokolünün yanı sıra, TBMM çatısı altındaki tüm milletveerine, Bakanlıklara, Genel Müdürlüklere, Belediyelere, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlara, akademisyenlere, üniversitelere, sivil toplum kuruluşlarına direkt olarak sunulmakta, aboneleri ile birlikte ve bayiler kanalıyla da ülke genelinde önemli bir okur kitlesine ulaşmaktadır. Ayrıca, röportajı yayınlanan özel ve/veya tüzel kurumların, ekstra talepleri ile de ülke çapında farklı il ve ilçelere de özel olarak dağıtılmaktadır.


Parlametre
Serbest Kürsü

Anket

Türkiye'nin Dış Politikasını Olumlu Seyirde Güçlendirecek Ana Unsur Nedir ?
Yankı Dostluk Platformu
  • Facebook'ta Yankı Dergisi
  • Twitter'da Yankı Dergisi
  • Youtube'ta Yankı Dergisi